Svadobný koordinátor – pravá ruka novomanželov

Svet a sociálne siete obletela správa o Vašich zásnubách. Vo vzduchu cítiť eufóriu a nadšenie. Rodina a priatelia sa veľmi potešili a začínajú sa Vás pýtať na rôzne detaily. Prichádza obdobie, ktoré nastávajúce nevesty považujú za jedno z najkrajších. Dnešné nevesty sú veľmi sčítané a väčšinou vedia, čo chcú. Internet je plný skvelých inšpirácií, ktoré by si nastávajúci novomanželia chceli predstaviť na svojej vysnívanej svadbe. Niektoré svadby sa pripravujú rok aj dlhšie a niektoré naopak na poslednú chcvíľu. A keď ten deň príde, chceme mať všetko pod kontrolou. Plánovanie svadby však nie je jednodňová záležitosť a môže so sebou priniesť aj veľa úskalí. Treba vedieť kde začať a ako postupovať. Termín, priestory, výzdoba, DJ, program, šaty, jedlo, koláče … a odrazu Vás môže prepadnúť pocit paniky. Skôr ako začnete plánovať, mali by ste sa zamyslieť, aký dôraz na jednotlivé služby a dodávateľov zvolíte. My, svadobní koordinátori, Vám chceme tento proces uľahčiť, aby ste si prípravy a aj samotný deň D mohli užiť naplno.

Kto je teda svadobný koordinátor a aká je jeho úloha?
Úloha svadobného koordinátora sa začína pri prvom kontakte s budúcimi novomanželmi. Spolu preberajú predstavy, možnosti a nápady. Svadobný koordinátor môže navrhnúť dodávateľov služieb, svadobné miesta a zosúladiť ich s predstavami svadobného páru. Veľmi nápomocný môže byť pri samonej návšteve svadobného miesta, či výbere jedál a nápojov. Spolu so snúbencami vytvoria harmonogram svadobného dňa. Tí sa môžu rozhodnúť, či svoj veľký deň odovzdajú do rúk svadobného koordinátora už od rána, vrátane príprav, obradu a koordinácie hostí, alebo ich úloha začne až príchodom hostí na svadobnú hostinu. Platí pravidlo, že svadobný koordinátor by mal čo najlepšie poznať svadobný pár, ich želania, predstavy a túžby. Najhlavnejšou úlohou však pre svadobného koordinátora je celková logistika svaodbného dňa a koordinácia dodávateľov jednotlivých služieb. Veľkou pomocou, ktorú svadobný koordinátor ponúka, môže byť aj manažment svadobného rozpočtu. Rozsah spolupráce záleží na dohode s nastávajúcimi novomanželmi.

Krízová situácia?
Nočná mora každej nevesty. Plánujete to tak dlho a odrazu sa niečo môže pokaziť. Odrieknutie hostí na poslednú chvíľu, chorý fotograf, škaredé počasie, poškodená torta alebo rozpustené koláče. Ak chcete kľudne spávať a nechcete myslieť na to, či sa stane niečo nečakané, môže byť aj pre Vás svadobný koordinátor tou správnou voľbou. Vopred si svadbu vizualizuje a spolu so svojím tímom svadbu prediskutuje, určí úlohy a myslí na to, aby sa na nič nezabudlo. Vďaka skúsenostiam dokáže efektívne komunikovať s jendotlivými dodávateľmi služieb a tak predchádzať nedorozumeniam a problémom. Vždy má pripravený plán B a v príprade potreby aj záložný zoznam dodávateľov. Je schopný improvizovať a snaží sa vždy nájsť riešenia, ktoré najmenej narušia chod svadobného dňa a čo je najdôležitejšie, zachová chladnú hlavu a úsmev.

Prečo svadba od agentúry EIWA?

Sme tím mladých ľudí. V svadobnom prostredí sa pohybujeme už niekoľko rokov, čo nás motivovalo k tomu, aby sme naše skúsenosti ponúkli aj Vám. Poznáme svadobné tradície a zároveň dbáme na najnovšie trendy, preto ak chcete mať svadbu s tradičnými a folklórnymi zvykmi alebo naopak s aktuálnymi trendmi, dokážeme vyhovieť akejkoľvek Vašej požiadavke. Ponúkame Vám kompletné svadobné poradenstvo, koordináciu a zabezpečenie dodávateľov tak, aby Vaša svadba bola pre Vás a Vašich hostí nezabudnuteľným zážitkom na celý život.